Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Wielbarku

Legimi

Utworzono dnia 08.02.2022

Dołączyliśmy do Legimi ???? Osoby zainteresowane zapraszamy po odbiór kodów ????

Jeśli należysz do naszej biblioteki, możesz bezpłatnie wypożyczać i czytać ebooki z liczącego kilkanaście tysięcy tytułów katalogu Legimi.
Legimi to największy serwis oferujący nowości i bestsellery z takich dziedzin jak literatura piękna, kryminały, fantastyka i fantasy, literatura faktu, biografie czy reportaże.
Ulubione lektury możesz czytać na tablecie, smartfonie lub czytniku.

Aby uzyskać bezpłatny dostęp do serwisu LEGIMI, wystarczy:
1. Posiadać aktualną kartę biblioteczną w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielbarku.
2. Odebrać kod dostępu. Pobrany kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany – w przeciwnym wypadku wygasa.
3. Wejść na stronę www.legimi.pl/wbp_olsztyn , wpisać kod dostępu otrzymany w bibliotece: w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielbarku, założyć bezpłatne konto (jeśli korzysta się z platformy po raz pierwszy).
4. Pobrać bezpłatną aplikację Legimi na urządzenie, na którym planuje się czytać.
5. Zalogować się do aplikacji i od tego momentu można czytać e-booki, a także słuchać audiobooków i synchrobooków bez ograniczeń.

Aby przedłużyć dostęp do serwisu LEGIMI na kolejny miesiąc, należy:
1. Wejść na stronę www.legimi.pl/wbp_olsztyn, wpisać kod dostępu na kolejny miesiąc uzyskane z Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielbarku i zalogować się na swoje konto, wpisując login i hasło użyte podczas rejestracji do serwisu.

Instrukcja wydawania kodów Legimi czytelnikom biblioteki
1. Biblioteka otrzymuje z WBP wygenerowane kody na każdy miesiąc świadczenia usługi przez Legimi, które uprawniają do JEDNOCZESNEGO czytania e-booków i słuchania audiobooków i synchrobooków.
2. Użytkownik, który chce czytać e-booki/słuchać audiobooków/synchrobooków, zgłasza się do biblioteki, której pracownik na podstawie okazanej mu ważnej karty bibliotecznej wydaje jeden z kodów z miesięcznym okresem ważności (pierwsza pula kodów wyjątkowo ważna jest do 2022-02-22, kolejne będą ważne w przedziałach miesięcznych od 2022-02-01 do 2022-03-01, itd.)
3. Czytelnik wchodzi na dedykowaną konsorcjum stronę www.legimi.pl/wbp_olsztyn i postępuje zgodnie z umieszczoną tam instrukcją:
– wpisuje otrzymany unikatowy kod (podaje otrzymany w bibliotece kod dostępu do Legimi na dany miesiąc)
– zakłada darmowe konto Legimi (opcja Zarejestruj się dla osób, które nie mają jeszcze konta w Legimi – przy rejestracji należy podać adres e-mail i hasło) lub loguje się na swoje konto w Legimi (opcja Zaloguj/Mam już konto dla osób, które posiadają aktywne konto w Legimi)
– pobiera bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android, iOS lub wybrane e-czytniki.
Od tego momentu może korzystać z usługi aż do chwili wygaśnięcia ważności kodu lub do dnia zakończenia świadczenia usługi przez Legimi – o limitach tych pracownik biblioteki musi poinformować czytelnika.
4. Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca czytelnik nie aktywuje pobranego w bibliotece kodu, kod ten wygasa, a kolejny kod będzie musiał ponownie pobrać w bibliotece – o konieczności aktywowania kodu w miesiącu jego pobrania pracownik biblioteki musi poinformować czytelnika.
5. Niewydane do ostatniego w danym miesiącu dnia kody wygasają, pierwszego dnia następnego miesiąca biblioteka wydaje kody przypisane dla tego miesiąca.

Pamiętaj: liczba kodów w każdym miesiącu jest ograniczona. 

Legimi

Utworzono dnia 08.02.2022, 13:55

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 27

W poprzednim tygodniu: 13

W tym miesiącu: 50

W poprzednim miesiącu: 47

Wszystkich: 1558

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny